MODLITWA Z LANCIANO – CUD EUCHARYSTYCZNY
Chwała Tobie,o Chryste,
który z tym Cudzie Eucharystycznym
zostawiłeś nam znak swej miłości,
aby wzrastała nasza wiara
w twą żywą obecność w sakramencie Eucharystii.
Składamy Ci dzięki, o Jezu, za cud Twego nawiedzenia,
który ciągle odnawia się na naszych ołtarzach.
Ty jesteś naszym Przyjacielem,
chlebem karmiącym złaknionych, winem niosącym radość
balsamem w cierpieniach, pragnieniem serc naszych.
Sprawa o Panie, abyśmy uczestnicząc
w najświętszej tajemnicy Ciała i Krwi Twojej
przemienieni przez Twoją miłość,
mogli stać się dla wszystkich naszych braci
znakiem Twego umiłowania i zapowiedzią Twego Królestwa,
w świecie trzeciego tysiąclecia.
O Synu Boga żywego,
udziel nam pełni Twego Ducha,
I wskaż nam drogę do Ojca,
abyśmy u kresu naszej wędrówki
mogli zostać przyjęci na łono Trójcy Przenajświętszej
Naszego Szczęścia i Pokoju
Na wieczność.
Amen.
TWOJE BRYLANTY
Twoje brylanty dobra inwestycja
Coś dla pań i nie tylko
kod polecający
JD9HRL
- https://e-brylanty.pl/?mw_aref=169eed8de9fecdf123d6a14fc0d7307f
piątek, 14 sierpnia 2015
Modlitwa do świętego Maksymiliana Marii Kolbe –Patrona ruchu Trzeźwości w Polsce
Modlitwa do świętego Maksymiliana Marii Kolbe
–Patrona ruchu Trzeźwości w Polsce
Święty Maksymilianie,
który tyle razy przypominałeś,
że szatan przy pomocy alkoholu zabiera Chrystusowi wiele dusz nieśmiertelnych,
miej nas w swojej opiece.
Poświęcając się dla drugiego człowieka, pokazałeś,
jak wielką wartość ma życie ludzkie.
Ciebie więc Kościół w Polsce chce uznać za Patrona Trzeźwości.
Wyjednaj, prosimy, moc naszemu katolickiemu narodowi,
który Maryi Jasnogórskiej uroczyście ślubował walkę z pijaństwem.
Pomóż nam skutecznie zachęcać bliźnich do życia w trzeźwości.
Amen.
–Patrona ruchu Trzeźwości w Polsce
Święty Maksymilianie,
który tyle razy przypominałeś,
że szatan przy pomocy alkoholu zabiera Chrystusowi wiele dusz nieśmiertelnych,
miej nas w swojej opiece.
Poświęcając się dla drugiego człowieka, pokazałeś,
jak wielką wartość ma życie ludzkie.
Ciebie więc Kościół w Polsce chce uznać za Patrona Trzeźwości.
Wyjednaj, prosimy, moc naszemu katolickiemu narodowi,
który Maryi Jasnogórskiej uroczyście ślubował walkę z pijaństwem.
Pomóż nam skutecznie zachęcać bliźnich do życia w trzeźwości.
Amen.
Wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbe
Wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbe
Dziś przypada wspomnienie Świętego Maksymiliana Kolbe.
W Oświęcimsku w Niemieckim Obozie Koncentracyjnym
odbyły się uroczystości upamiętniające męczeńską śmierć Świętego Maksymiliana Marii Kolbe.
Dziś przypada wspomnienie Świętego Maksymiliana Kolbe.
W Oświęcimsku w Niemieckim Obozie Koncentracyjnym
odbyły się uroczystości upamiętniające męczeńską śmierć Świętego Maksymiliana Marii Kolbe.
czwartek, 13 sierpnia 2015
W podróży słoneczna Italia via Adriatyka
Na szlaku Europejskim jednym z Państw jest Italia.
Przemierzając wzdłuż Włochy mijamy malownicze góry ,aby dotrzeć nad morze Adriatyckie.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Szczecin
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Wielonarodowym Korpusie Północno-Wschodnim w Szczecinie
Podczas wizyty w Prezydent RP Andrzej Duda wysłucha meldunku przez Dowódcę Korpusu potem nastąpi Ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy Korpusu.
Podczas wizyty w Prezydent RP Andrzej Duda wysłucha meldunku przez Dowódcę Korpusu potem nastąpi Ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy Korpusu.
wtorek, 11 sierpnia 2015
Amnesty International wspiera aborcję
Amnesty International wspiera aborcję
Ostatnie działania Amnesty International nie pozostawiają cienia wątpliwości, że wspiera ona aborcję.
Ta petycja jest po to, aby przypomnieć Amnesty International o jej najważniejszych działaniach, czyli walce o niesprawiedliwie przetrzymywanych w więzieniach oraz po to, aby wszyscy, którzy wspierali i wspierają finansowo Amnesty, mieli świadomość jej stosunku do aborcji. Przekażmy tę petycję znajomym. Zapraszam do podpisów:
http://citizengo.org/pl/amnesty-international-wspiera-aborcję
Co konkretnie zrobiła ta organizacja?
Kilka tygodni temu przeprowadziła kampanię, w której naciskała na Irlandię, aby ta rozpowszechniła w swoim kraju aborcję. Kampania ciągle jest na angielskich stronach Amnesty International (warto zwrócić uwagę na to, że na polskiej stronie Amnesty również popiera aborcję, wspierając przede wszystkim polskie rozwiązania aborcyjne).
Kampanie o podobnym wydźwięku zostały przeprowadzone w Meksyku, Chile, Salvadorze i Argentynie. Tam też Amnesty International forsowała aborcję.
Amnesty wyraziła swoje stanowisko oficjalnie na forum ONZ w czerwcu tego roku. W swojej interwencji na forum Komitetu Praw Człowieka wyraziła stanowisko, aby aborcja została uznana za "prawo człowieka" (pamiętajmy, że nie ma żadnego dokumenty prawa międzynarodowego, który przyznawałby aborcji taki status!). Działacze tej organizacji forsowali fałszywe zdanie, jakoby "prawo do życia nie dotyczyło czasu przed urodzeniem".
Jeśli nie zwrócimy uwagi społeczeństwa na działania tak znanej organizacji, możemy dać pole do tego, aby za jakiś czas, za pieniądze wielu Polaków, Amnesty forsowała w specjalnej kampanii zabijanie polskich dzieci w fazie prenatalnej.
Podpiszmy petycję:
http://citizengo.org/pl/amnesty-international-wspiera-aborcję
Magdalena Korzekwa
CitizenGO Polska
Ostatnie działania Amnesty International nie pozostawiają cienia wątpliwości, że wspiera ona aborcję.
Ta petycja jest po to, aby przypomnieć Amnesty International o jej najważniejszych działaniach, czyli walce o niesprawiedliwie przetrzymywanych w więzieniach oraz po to, aby wszyscy, którzy wspierali i wspierają finansowo Amnesty, mieli świadomość jej stosunku do aborcji. Przekażmy tę petycję znajomym. Zapraszam do podpisów:
http://citizengo.org/pl/amnesty-international-wspiera-aborcję
Co konkretnie zrobiła ta organizacja?
Kilka tygodni temu przeprowadziła kampanię, w której naciskała na Irlandię, aby ta rozpowszechniła w swoim kraju aborcję. Kampania ciągle jest na angielskich stronach Amnesty International (warto zwrócić uwagę na to, że na polskiej stronie Amnesty również popiera aborcję, wspierając przede wszystkim polskie rozwiązania aborcyjne).
Kampanie o podobnym wydźwięku zostały przeprowadzone w Meksyku, Chile, Salvadorze i Argentynie. Tam też Amnesty International forsowała aborcję.
Amnesty wyraziła swoje stanowisko oficjalnie na forum ONZ w czerwcu tego roku. W swojej interwencji na forum Komitetu Praw Człowieka wyraziła stanowisko, aby aborcja została uznana za "prawo człowieka" (pamiętajmy, że nie ma żadnego dokumenty prawa międzynarodowego, który przyznawałby aborcji taki status!). Działacze tej organizacji forsowali fałszywe zdanie, jakoby "prawo do życia nie dotyczyło czasu przed urodzeniem".
Jeśli nie zwrócimy uwagi społeczeństwa na działania tak znanej organizacji, możemy dać pole do tego, aby za jakiś czas, za pieniądze wielu Polaków, Amnesty forsowała w specjalnej kampanii zabijanie polskich dzieci w fazie prenatalnej.
Podpiszmy petycję:
http://citizengo.org/pl/amnesty-international-wspiera-aborcję
Magdalena Korzekwa
CitizenGO Polska
Nigel Farage złożył wniosek o odwołanie Tuska.
Nigel Farage złożył wniosek o odwołanie Tusk
Polacy się dawno przekonali że Tusk to oszust ,który nic nie robi.
A stanowisko dostał tylko przez znajomości szwabki Merkel.
Czy wniosek o odwołanie tuska będzie skuteczny to się okaże?
Polacy się dawno przekonali że Tusk to oszust ,który nic nie robi.
A stanowisko dostał tylko przez znajomości szwabki Merkel.
Czy wniosek o odwołanie tuska będzie skuteczny to się okaże?
Premier Kopacz łamie prawo
Premier Kopacz łamie prawo?
KPRM oto standardy rządu Kopacz twierdząc że ochrona danych osobowych nie daje możliwości raportu z kontroli instytucji publicznych. Co zatem z prawem obywateli do dostępu do informacji publicznych?
KPRM oto standardy rządu Kopacz twierdząc że ochrona danych osobowych nie daje możliwości raportu z kontroli instytucji publicznych. Co zatem z prawem obywateli do dostępu do informacji publicznych?
niedziela, 9 sierpnia 2015
Odpust parafialny ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbe
Odpust parafialny ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbe
Tradycyjnie już przed świętem Maksymiliana Marii Kolbe Mysłowickiej parafii w Janowie jest obchodzony odpust ku czci świętego.
W sumie odpustowej odprawianej koncelebrowanej Mszy świętej przez księdza proboszcza Andrzeja Hnidę i Ojca Andrzeja Nogę (misjonarza Oblata )-który był tegorocznym kaznodzieją.
Ojciec Andrzej w kazaniu podkreśl rolę świętego Maksymiliana Kolbego w tamtych czasach -Jak ważna jest miłość do ludzi i praca na rzecz człowieka. Ojciec odniósł się też do współczesnego świata przypomniał, że katolik i polityk ma bronić życia ludzkiego, a nie podpisywać szkodliwe i zbrodnicze ustawy dotyczące życia (In vitro).
Na uroczystą mszę świętą przybyły parafialne poczty sztandarowe Archikonfraterni Literackiej, Apostolstwa Dobrej Śmierci,o oprawę muzyczną zadbał chór świętego Maksymiliana i orkiestra KWK z Wesołej.
Po mszy świętej odbyła się procesja teoforyczna wokół kościoła.
Tradycyjnie już przed świętem Maksymiliana Marii Kolbe Mysłowickiej parafii w Janowie jest obchodzony odpust ku czci świętego.
W sumie odpustowej odprawianej koncelebrowanej Mszy świętej przez księdza proboszcza Andrzeja Hnidę i Ojca Andrzeja Nogę (misjonarza Oblata )-który był tegorocznym kaznodzieją.
Ojciec Andrzej w kazaniu podkreśl rolę świętego Maksymiliana Kolbego w tamtych czasach -Jak ważna jest miłość do ludzi i praca na rzecz człowieka. Ojciec odniósł się też do współczesnego świata przypomniał, że katolik i polityk ma bronić życia ludzkiego, a nie podpisywać szkodliwe i zbrodnicze ustawy dotyczące życia (In vitro).
Na uroczystą mszę świętą przybyły parafialne poczty sztandarowe Archikonfraterni Literackiej, Apostolstwa Dobrej Śmierci,o oprawę muzyczną zadbał chór świętego Maksymiliana i orkiestra KWK z Wesołej.
Po mszy świętej odbyła się procesja teoforyczna wokół kościoła.
piątek, 7 sierpnia 2015
MISTYCYZM WŁOSKICH SANKTUARIÓW - LORETO
MISTYCYZM WŁOSKICH SANKTUARIÓW
LORETO
W środkowowschodnich Włoszech w regionie Marche w prowincji Ankona nad Adriatykiem znajduje się malownicze miasteczko –Loreto.
Na szczycie góruje monumentalna bazylika, w której wnętrzu znajduje się bezcenny skarb relikwię – niewielki nazaretański domek, w którym dorastała Maryja, a potem także mały Jezus. Ziemskie mieszkanie Maryi (Święty Domek) składało się z dwóch pomieszczeń:
groty wykutej w skale i części dobudowanej z kamienia przylegającej do skalnej ściany.
Gdy Krzyżowcy w 1291 roku zostali całkowicie wyparci z Palestyny tracąc tym samym twierdzę Akkon ,domurowana część domu Maryi została przeniesiona przez aniołów najpierw do Trsatu (Chorwacja) ,a 10 grudnia 1294 roku trafiła do Loreto.
Na podstawie wykopalisk archeologicznych że święty domek został przywieziony statkiem przez rodzinę Aniołów (De Angelis) rządców Epiru .
We wrześniu 1294 roku Nicefor Anioł dał w posagu swojej córce Ithamar
- ,,Święte kamienie wyniesione z Domu Naszej Pani ,Dziewicy Matki Bożej’’
Zatrzymajmy się przy tej budowli –,,Świętym Domku”- składa się z trzech ścian.
Ściana wschodnia,to grota ,obecnie jest tam ołtarz. Ściany posiadają 3 metrową wysokość,bez fundamentów.
Marmurowa obudowa Świętego Domku została zrealizowana na rozkaz papieża Juliusza II według projektu Bramantego w 1507 roku.
I tak od strony północnej rzeźby przedstawiające ,,Narodzenie Maryi'' wykonane zostały przez Bandinellego i Raffaelle da Montelupo,
„Zaślubiny Maryi z Józefem”, to dzieło artystów Sansovino i Tribolo, znajdują się jeszcze rzeźby ,,Zwiastowania”, a po obu stronach okna:
-,,Nawiedzenie świętej Elżbiety ‘’ i ,,Spis Ludności’’.
Na stronie południowej znajdziemy ,,Narodzenie Pana Jezusa”, „Pokłon pasterzy ”,oraz „Pokłon Trzech Króli”.
Na stronie wschodniej rzeźby przedstawiają :„Zaśnięcie Matki Bożej ”,a wykonane przez Domenico Aimo, oraz „Przeniesienie Świętego Domku” z Trsatu do Loreto wykonane przez Tribolo i Francesco da Sangallo.
We wnętrzu znajdziemy freski malarzy szkoły umbryjskiej.
Nad ołtarzem zobaczymy figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem- wykonanej z drzewa cedru Libańskiego rosnącego w ogrodach Watykańskich.
Aby ochronić święty domek zostaje wybudowany kościół (dziś bazylika) budowa zapoczątkowano w 1469 roku według stylu późno-gotyckiego.
Wnętrze bazyliki budowane na znak krzyża łacińskiego o rozmiarach 93 m długości i 60 m. szerokości.
W bocznych nawach znajduje się 12 kaplic. Warto zwrócić uwagę na pierwszą od lewej strony wejścia, tam zobaczymy chrzcielnicę z brązu wykonaną przez Vergellego w 1607 roku. Możemy też znaleźć kaplicę Polską w której zobaczymy freski autorstwa Gattiego, a przedstawiające religijno-patriotyczne epizody z historii Polski. Warto zwrócić uwagę na posadzkę wykonaną w kształcie fal Bałtyku . Wychodząc z bazyliki przechodząc przez krużganki w dół dojdziemy do placu, gdzie znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II, schodzimy dalej aby dotrzeć do Polskiego Cmentarza Wojskowego.
2 korpus Polski dowodzony był przez Generała Władysława Andersa i wsławił się w kampanii Włoskiej 1944-1945 podczas zdobywania Monte Casino w maju 1944 roku otwierając Aliantom drogę do Rzymu. Po zwycięskiej bitwie na Monte Casino 2 korpus Polski dostał zadanie prowadzenia działań wojennych na Adriatyku, gdzie głównym celem była Ankona port. Żołnierze Ułanów Karpackich walczyli w bitwie o Loreto broniąc kościół.
Ciekawostką jest to że żaden żołnierz nie zginął od bomb w Loreto. 1 lipca 1944 roku mieszkańcy dziękowali żołnierzom za zwycięską bitwę i obronę bazyliki
Jacek Źróbek
https://plus.google.com/events/cdrgl1afmd5q0k6v998d7fvcveo
LORETO
W środkowowschodnich Włoszech w regionie Marche w prowincji Ankona nad Adriatykiem znajduje się malownicze miasteczko –Loreto.
Na szczycie góruje monumentalna bazylika, w której wnętrzu znajduje się bezcenny skarb relikwię – niewielki nazaretański domek, w którym dorastała Maryja, a potem także mały Jezus. Ziemskie mieszkanie Maryi (Święty Domek) składało się z dwóch pomieszczeń:
groty wykutej w skale i części dobudowanej z kamienia przylegającej do skalnej ściany.
Gdy Krzyżowcy w 1291 roku zostali całkowicie wyparci z Palestyny tracąc tym samym twierdzę Akkon ,domurowana część domu Maryi została przeniesiona przez aniołów najpierw do Trsatu (Chorwacja) ,a 10 grudnia 1294 roku trafiła do Loreto.
Na podstawie wykopalisk archeologicznych że święty domek został przywieziony statkiem przez rodzinę Aniołów (De Angelis) rządców Epiru .
We wrześniu 1294 roku Nicefor Anioł dał w posagu swojej córce Ithamar
- ,,Święte kamienie wyniesione z Domu Naszej Pani ,Dziewicy Matki Bożej’’
Zatrzymajmy się przy tej budowli –,,Świętym Domku”- składa się z trzech ścian.
Ściana wschodnia,to grota ,obecnie jest tam ołtarz. Ściany posiadają 3 metrową wysokość,bez fundamentów.
Marmurowa obudowa Świętego Domku została zrealizowana na rozkaz papieża Juliusza II według projektu Bramantego w 1507 roku.
I tak od strony północnej rzeźby przedstawiające ,,Narodzenie Maryi'' wykonane zostały przez Bandinellego i Raffaelle da Montelupo,
„Zaślubiny Maryi z Józefem”, to dzieło artystów Sansovino i Tribolo, znajdują się jeszcze rzeźby ,,Zwiastowania”, a po obu stronach okna:
-,,Nawiedzenie świętej Elżbiety ‘’ i ,,Spis Ludności’’.
Na stronie południowej znajdziemy ,,Narodzenie Pana Jezusa”, „Pokłon pasterzy ”,oraz „Pokłon Trzech Króli”.
Na stronie wschodniej rzeźby przedstawiają :„Zaśnięcie Matki Bożej ”,a wykonane przez Domenico Aimo, oraz „Przeniesienie Świętego Domku” z Trsatu do Loreto wykonane przez Tribolo i Francesco da Sangallo.
We wnętrzu znajdziemy freski malarzy szkoły umbryjskiej.
Nad ołtarzem zobaczymy figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem- wykonanej z drzewa cedru Libańskiego rosnącego w ogrodach Watykańskich.
Aby ochronić święty domek zostaje wybudowany kościół (dziś bazylika) budowa zapoczątkowano w 1469 roku według stylu późno-gotyckiego.
Wnętrze bazyliki budowane na znak krzyża łacińskiego o rozmiarach 93 m długości i 60 m. szerokości.
W bocznych nawach znajduje się 12 kaplic. Warto zwrócić uwagę na pierwszą od lewej strony wejścia, tam zobaczymy chrzcielnicę z brązu wykonaną przez Vergellego w 1607 roku. Możemy też znaleźć kaplicę Polską w której zobaczymy freski autorstwa Gattiego, a przedstawiające religijno-patriotyczne epizody z historii Polski. Warto zwrócić uwagę na posadzkę wykonaną w kształcie fal Bałtyku . Wychodząc z bazyliki przechodząc przez krużganki w dół dojdziemy do placu, gdzie znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II, schodzimy dalej aby dotrzeć do Polskiego Cmentarza Wojskowego.
2 korpus Polski dowodzony był przez Generała Władysława Andersa i wsławił się w kampanii Włoskiej 1944-1945 podczas zdobywania Monte Casino w maju 1944 roku otwierając Aliantom drogę do Rzymu. Po zwycięskiej bitwie na Monte Casino 2 korpus Polski dostał zadanie prowadzenia działań wojennych na Adriatyku, gdzie głównym celem była Ankona port. Żołnierze Ułanów Karpackich walczyli w bitwie o Loreto broniąc kościół.
Ciekawostką jest to że żaden żołnierz nie zginął od bomb w Loreto. 1 lipca 1944 roku mieszkańcy dziękowali żołnierzom za zwycięską bitwę i obronę bazyliki
Jacek Źróbek
https://plus.google.com/events/cdrgl1afmd5q0k6v998d7fvcveo
Subskrybuj:
Posty (Atom)













